Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na święto Matki Bożej Gromnicznej AD 2020 — x. Rafał Trytek

Kazania na święto Matki Bożej Gromnicznej

x. Rafał Trytek

2 lutego 2020 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Wyjaśnił w nich, że gromnice święcone w święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny zaliczane są do sakramentaliów – szczególnych znaków Łaski Bożej płynącej z Najświętszego Serca naszego Pana Jezusa Chrystusa. Właśnie dlatego zapalano je w trakcie burz, w obliczu zagrożenia życia czy w chwilach zgonu.

Matka Boża, która jest straszna w boju, broni tych, którzy są Jej powierzeni. Ponieważ nie ma w Niej nawet śladu grzechu i wie, jak zwyciężać moce piekielne, najskuteczniej przeciwstawiła się buntowi szatana. Jest pogromicielką wszystkich herezyj, gdyż najlepiej rozumie Wolę Bożą i doktrynę katolicką. Nienawidzi każdej herezji, dlatego jest wrogiem największego zła współczesności – synkretycznego ekumenizmu. Dla krzewiących ten grzech ludzka jedność stała się ważniejsza od wierności naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi. Syn Boży złożył z siebie Ofiarę, a dziś rewolucjoniści próbujący stworzyć raj na Ziemi akceptują Go jedynie jako jednego z panteonu bożków. Są bestią mówiącą jak Baranek.

Jeżeli zatem chcemy być wierni Chrystusowi, musimy być wierni również Matce Bożej i tak jak Ona – nienawidzić grzechu, a zwłaszcza herezji. Prośmy o łaskę wytrwania w wierności prawdziwemu Królowi.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.