Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XVI Niedzielę po Zielonych Świątkach (2 października AD 2011) – x. Rafał Trytek

Kazanie na XVI Niedzielę po Zielonych Świątkach

x. Rafał Trytek

2 października 2011 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z okazji komemoracji święta świętych aniołów stróżów zwrócił w nim uwagę na rolę aniołów jako przyjaciół ludzi, którzy nigdy o nich nie zapominają i przypominają o ich potrzebach w obliczu Majestatu Bożego.

Patronem Kościoła jest św. Michał Archanioł. Niewątpliwie również Polska ma swoich aniołów stróżów. W obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych musimy prosić ich wszystkich o opiekę nad naszą Ojczyzną, szczególnie, gdy w Polsce dominują politycy, którzy oddają ją diabłu i swoimi działaniami bluźnią Bogu. Niestety, podczas wyborów – jako społeczność – w większości przypadków wybieramy zło. Prośmy zatem aniołów stróżów o pomoc, aby Kościół w Polsce tryumfował.

Aby Kościół tryumfował, niezbędna jest modlitwa. X. Rafał Trytek zwrócił następnie uwagę na wartość modlitwy różańcowej. Październik to miesiąc szczególnie poświęcony Matce Boskiej Różańcowej. 7 października obchodzimy Jej święto, które zostało ustanowione po bitwie pod Lepanto. Różaniec jest najskuteczniejszą bronią przeciwko diabłu, grzechom i światu.

Zapraszamy do zapoznania z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.