Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na uroczystość Bożego Ciała AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na uroczystość Bożego Ciała

x. Rafał Trytek

20 czerwca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej sprawowanej w Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Historia uroczystości Bożego Ciała sięga XI wieku, kiedy pojawili się heretycy negujący realną obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Ich błędy wywołały reakcję katolików, pośród których Bóg posłał świętych, aby zwalczali odstępców. Kolejnym potwierdzeniem powszechnej wiary w rzeczywiste przebywanie Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie – z pełnią Bóstwa i całym człowieczeństwem, z tym samym Ciałem, które nasz Pan przyjął w łonie Matki Bożej – stało się nowe święto, stopniowo rozpowszechniane w Kościele od połowy XIII wieku.

Po ponad dwóch stuleciach heretycy wystąpili ponownie i w ciągu kilku dekad ponad jedna trzecia katolickiej Europy odpadła od Kościoła Świętego. Dziś natomiast obserwujemy zniszczenie Wiary katolickiej w skali świata – rewolucja modernistyczna ma bowiem charakter neoprotestancki. W życiu społecznym jej konsekwencją okazała się coraz śmielsza aktywność bluźnierców, również na polskich ulicach, gdzie m.in. dochodzi do bezczeszczenia wizerunków Najświętszej Maryi Panny. Zadaniem katolików jest zatem przepraszanie Boga za grzechy i wytrwała modlitwa, aby nasz Pan oczyścił Polskę z plugastwa.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.