Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

20 lipca 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zwrócił w nim uwagę na dobroć Boga, doskonale wyrażoną przez naszego Pana Jezusa Chrystusa w cudzie rozmnożenia chleba i ryby w obecności kilku tysięcy podążających za Nim osób. Słuchający Chrystusa skupiali się na Dobrej Nowinie, porzucając swoje zwykłe zajęcia i nie troszcząc się o sprawy doczesne — czy my, współcześni katolicy, jesteśmy gotowi, by tak dalece zaufać Bożej Opatrzności? Czy jesteśmy gotowi, aby zadbać o własne dusze?

Nic, co dzieje się w naszym życiu, nie jest obojętne Panu, który ludzi ukochał ponad wszystko. Wszyscy, którzy idą za Nim, zaspokoją swój głód – Bóg zawsze daje więcej, niż potrzebujemy. Łaska Boga nigdy się nie wyczerpie – powinniśmy prosić o wszystko, czego nam brakuje, a przede wszystkim o Niego samego.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.