Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XXIV Niedzielę po Zielonych Świątkach AD 2022 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XXIV Niedzielę po Zielonych Świątkach

x. Rafał Trytek ICR

Ten świat się skończy – przypomniał x. Rafał Trytek ICR w trakcie kazania wygłoszonego 20 listopada 2022 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapowiedział to nasz Pan Jezus Chrystus, gdy odwoływał się do proroctwa Daniela o zniszczeniu Świątyni Jerozolimskiej i mówił o czasach, kiedy miejsca święte zostaną spustoszone.

Współcześnie doświadczamy ohydy spustoszenia, kiedy we wspaniałych katolickich świątyniach widzimy zamiast ołtarzy banalne stoły, na których sprawowane są równie banalne obrzędy. Widzimy również niemal stuprocentową apostazję, która dokonała się na całym okręgu ziemskim. Zastanawiamy się, jak to jest możliwe, że Bóg do tego dopuścił.

Bóg nie potrzebuje wspaniałych budynków, aby religia trwała. Wróciliśmy do czasów, gdy Kościół święty gromadził się w miejscach zamkniętych, w prywatnych domach. Jednak nie przeczy to zagwarantowanej przez Syna Bożego niezniszczalności Kościoła. Obietnica Syna Bożego mogłaby zostać słusznie zakwestionowana jedynie wtedy, gdyby ohyda spustoszenia i związana z nią nowa wiara były nakazane przez papieża, zastępcę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tak się jednak nie stało – wiara Piotra nigdy się nie załamie, a ostatnim z następców pierwszego papieża był zmarły sześćdziesiąt cztery lata temu Ojciec św. Pius XII.

Czasy ostateczne nastaną, kiedy odejdzie katechon – wiemy to z Magisterium. Wielu rozpoznawało katechona w kolejnych wcieleniach idei Cesarstwa, jednak Kościół przetrwał jeszcze czterdzieści lat po upadku jego ostatniej inkarnacji. Katechonem bowiem był papież – kiedy zabrakło go w roku 1958, wszystko runęło, gdyż Kościół został zrujnowany od środka przez modernistów, którzy przejęli jego struktury i wprowadzili nową mszę, nowe sakramenty, nowe prawo kanoniczne, a także narzucili do wierzenia poglądy ekumeniczne.

Wiara katolicka została zachowana poza miejscami opanowanymi przez modernistów. Wierni muszą wyjść ze splugawionych świątyń, aby nie zginąć wraz z tymi, którzy zbuntowali się przeciwko Bogu. Muszą udać się w miejsca odosobnienia, gdzie Bóg będzie ich karmił swoim świętym pokarmem. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.