Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na XVII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazania na XVII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

20 września 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni w Krakowie i  Wrocławiu. Komentując czytanie z Ewangelii św. Mateusza, podkreślił szczególnie mocno, że Bóg jest Miłością, a Miłość jest życiem wewnętrznym Boga: wszelkie relacje wewnątrz Trójcy Przenajświętszej są – w wieczności – relacjami wynikającymi z Miłości. Bezmiaru Miłości Boga nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić, gdy próbujemy porównywać ją z najwznioślejszymi uczuciami dostępnymi nam w życiu doczesnym. Z tego nadmiaru Miłości wynika to, że Bóg daje ludziom życie wieczne, aby w Niebie mogli oglądać Go twarzą w twarz – dopiero wtedy będziemy w stanie Go zrozumieć. I jedynie dla tej Świętości, która jest Bogiem, warto żyć.

Konsekwencją Miłości Bożej jest przykazanie, aby kochać bliźniego, jak siebie samego. Musimy najpierw zabić w sobie fałszywą miłość, czyli folgowanie niskim pobudkom i zachciankom, aby następnie we własnym życiu realizować Wolę Boga. Dzięki takiemu postępowaniu nasi bliźni, którzy często stoją daleko od Boga, będą mogli poznać Jego Miłość – tak potężną, że Stwórca poświęcił nawet własnego Syna, aby Jego Krew odkupiła grzeszników. Jako katolicy jesteśmy zobowiązani do tego, aby jak najczęściej modlić się za innych, a tym samym przyczyniać się do uniknięcia przez nich wiecznego potępienia.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.