Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę po Wielkanocy AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę po Wielkanocy

x. Rafał Trytek ICR

W oktawie św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego czcimy – wolą papieża Piusa IX (panującego w latach 1846–1878) – uniwersalnego patrona, protektora i mężnego obrońcę przed wszystkimi rewolucjami, herezjami i prześladowaniami. W obliczu ataków na Kościół, prowadzonych przez wolnomularstwo, uzurpatorów i innych rewolucjonistów, ojciec święty inspirował się tym, co św. Józef zrobił dla Dzieciątka Jezus, ratując Je przed sługami Heroda – zaznaczył x. Rafał Trytek ICR, który 21 kwietnia 2024 roku wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Święty Józef przyjął rolę wyznaczoną mu przez Opatrzność, zarówno organizując ucieczkę do Egiptu i pobyt w tym kraju, jak i wychowując w Nazarecie naszego Zbawiciela. Wykonywał wolę Bożą, ciężko pracował i nie narzekał, chociaż nigdy nie był pewny jutra. Otrzymał największą nagrodę, jaką można otrzymać w doczesności – obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny przy łożu śmierci. Dlatego Kościół rozpoznał w nim patrona dobrej śmierci.

Święty Józef jest również postrachem demonów, które inspirują prześladowania Kościoła Świętego, jedynego powołanego przez Syna Bożego. Wobec współczesnych ataków na Kościół katolicy muszą w nim pokładać nadzieję, żywić do niego nabożeństwo i każdego dnia powierzać mu Kościół.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.