Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

21 lipca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Cud rozmnożenia chleba i ryb był ewangeliczną zapowiedzią, że podążający za naszym Panem Jezusem Chrystusem będą mieli wszystkiego pod dostatkiem. W życiu doczesnym Bóg troszczy się o potrzeby wszystkich ludzi, a po śmierci każdy człowiek otrzyma to, na co zasłużył. Pozorny nadmiar zebranej do koszy żywności symbolizuje zaś tych, którzy nie chcą iść za Synem Bożym.

Cud rozmnożenia chleba i ryb był również zapowiedzią ustanowionej przez naszego Pana Eucharystii. Żaden człowiek nie może własnymi siłami zapracować i zasłużyć na Ciało i Krew Chrystusa, jednak On jest obecny w każdym ułomku Najświętszego Sakramentu. Ten cud powtarza się za każdym razem, kiedy w trakcie Mszy Świętej kapłan nad chlebem i winem wypowiada słowa konsekracji. Syn Boży przebywa wśród wiernych, abyśmy mogli spożywać Jego Ciało i trwać w Jego Miłości – jeżeli służymy Bogu, wówczas w stanie łaski uświęcającej zdobywamy kolejne zasługi, a w końcu Niebo. Nie bójmy się zatem korzystać z Miłości Serca Jezusowego i nie obrażajmy Boga małostkowością – nie skupiajmy się na rozpamiętywaniu grzechów, lecz uświęcajmy się w Miłości.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.