Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IV Niedzielę Adwentu AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IV Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek

22 grudnia 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej sprawowanej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że w epoce Starego Testamentu obdarzeni łaską wiary oczekiwali nadejścia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wśród nich była Najświętsza Maryja Panna, w dzieciństwie oddana na służbę do świątyni – w jej trakcie mogła dowiedzieć się, jak rozpoznać Mesjasza. Mimo to większość narodu wybranego nie rozpoznała Syna Bożego. Najważniejsza chwila umknęła jego członkom, gdyż ich przygotowania do niej były jedynie zewnętrzne. Pozostaje tajemnicą, czemu nie przyjęli Zbawiciela, którego spodziewane nadejście było jedynym uzasadnieniem ich szczególnego statusu oraz opieki ze strony Boga.

Chociaż wiemy, kim jest nasz Pan Jezus Chrystus, również my, katolicy, możemy być zawiedzeni w związku z podjętymi przygotowaniami – można wyznawać Go ustami i być daleko od Niego. Syn Boży stał się Człowiekiem, żebyśmy poznali, co czynić, aby się zbawić, a mimo to urodził się w stajence, w miejscu, gdzie nikt go nie zapraszał. Dziś nasz Pan oczekuje, że wsłuchamy się w prawdę Ewangelii i nauczanie Kościoła, oczekuje czystości serca i intencyj. Musimy chcieć przyjąć Go jako Króla i Zbawcę, musimy wyrzec się własnej woli i nagiąć się do Woli Bożej. Aby zachować życie, trzeba znienawidzić siebie i uśmiercić w sobie wszystko, co nie pochodzi od Boga. Tylko On oświeci nas prawdziwym światłem. Musimy w pełni skupić się na Chrystusie, aby w ostatniej godzinie życia wygrać walkę z demonami, które pragną naszego potępienia.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.