Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę po Objawieniu Pańskim AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę po Objawieniu Pańskim

x. Rafał Trytek

22 stycznia 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując uzdrowienie trędowatego przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, zauważył, że trąd w swojej obrzydliwości przypomina grzech – powoduje gnicie ciała, a grzech doprowadza do gnicia duszy. Jednak choroba może być także błogosławieństwem, jeśli skłania do zwrócenia się ku Chrystusowi i zerwania z tzw. normalnym życiem z dala od Boga. Kiedy bowiem jest zbyt dobrze, grzesznicy są skłonni nie zwracać uwagi na Stwórcę.

Nasz Pan Jezus Chrystus umarł za wszystkich grzeszników i zwalcza wszelkie zło, lecz nie wszyscy zostaną zbawieni. Zgodnie z zapowiedzią Żydzi w większości odpadli od Boga, a inne ludy otrzymały szansę nawrócenia, jednak żaden człowiek nie będzie zmuszony, aby zaufać Synowi Bożemu. Są ludzie, którzy świadomie odrzucają Boga i wypierają się Chrystusa, wybierając wieczne potępienie.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.