Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na XV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazania na XV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

22 września 2019 roku wierni zgromadzeni na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu wysłuchali kazań wygłoszonych przez x. Rafała Trytka. Duszpasterz katolików Tradycji przypomniał, że nasz Pan Jezus Chrystus przywraca do życia martwe, gnijące i cuchnące od grzechów dusze, oczyszcza je, aby stały się niewinne, jak były zaraz po chrzcie. Tej mocy Syn Boży używa w sakramencie spowiedzi.

Ludzki strach jest niezbędny, aby odczuć Wszechmoc Bożą. O tę bojaźń musimy się modlić, gdyż bez niej nikt nie może się nawrócić. Bez niej diabeł wmówi nam, że możliwe jest życie bezbolesne, w którym religia stanie się używką służącą uspokojeniu sumienia. Życie bez cierpienia jest jednak iluzją, przez którą próżnujemy i marnujemy czas dany nam przez Boga. Dlatego nie powinniśmy uciekać przed cierpieniem, lecz przyjmować je, zdając się na Boga. Ponieważ osobiste cierpienie przyda się nam w osiągnięciu zbawienia, przyjmijmy krzyż przygotowany na miarę naszych możliwości i ofiarujmy naszemu Panu wszelkie przeciwności losu jako dar z życia. Ewangeliczna nienawiść do samego siebie jest wstępem do prawdziwej radości i miłości bez granic.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.