Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na V Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na V Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek ICR

Dlaczego Bóg nie słucha naszych próśb? – zapytał x. Rafał Trytek ICR, 23 czerwca 2024 roku zwracając się do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i przywołując wątpliwości, które często nurtują pobożne dusze. Można na te rozterki udzielić dwóch odpowiedzi. Po pierwsze: nasz Stwórca wie, czego potrzebujemy i co w danej chwili może nam zaszkodzić.

Po drugie: źle prosimy – kiedy mamy złe nastawienie i złe intencje. Żeby zostać wysłuchanymi, musimy „naprostować” samych siebie. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie są nasze rzeczywiste intencje, jakie zamierzenia skrywają się pod narostem „pobożnych” życzeń. Prosząc, musimy rozważać, czy chcemy heroicznie spełniać wolę Bożą – czy jesteśmy w stanie zrezygnować ze wszystkiego, aby ją wypełnić? Równie istotne jest to, czy prosząc, nawet kiedy sięgamy po gorliwą modlitwę, nie zaniedbujemy obowiązków stanów i czy nie staliśmy się zbyt przywiązani do zewnętrznych oznak pobożności.

Modląc się, badajmy własne serca i zamierzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.