Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na II Niedzielę po Wielkanocy AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazania na II Niedzielę po Wielkanocy

x. Rafał Trytek ICR

II Niedziela po Wielkanocy zwana jest również Niedzielą Dobrego Pasterza – nauczał x. Rafał Trytek ICR, 23 kwietnia 2023 roku wygłaszając kazania podczas Mszy Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Przykładem dobrego pasterza był jeden z głównych patronów Polski, święty Wojciech, biskup i męczennik.

Jako dobry pasterz, św. Wojciech musiał cierpieć z powodu głoszenia Ewangelii. Zasiadając na stolicy biskupiej w Pradze, protestował przeciwko kazirodztwu, pozostałości przedchrześcijańskich obyczajów Czechów, i handlowi niewolnikami, również chrześcijanami, którzy w niewoli u Saracenów byli nakłaniani do apostazji. Wypędzony z ojczyzny, udał się na Półwysep Apeniński, gdzie zamieszkał w klasztorze i żył zgodnie z regułą św. Benedykta. Poświęcił się modlitwie, pracy i pokucie – również za grzechy mieszkańców Pragi. Po powrocie do miasta został wypędzony po raz wtóry i podążył na Węgry. Następnie przemierzał ziemie polskie, odwiedzając Kraków i Gniezno, ostatecznie zaś przyjmując męczeństwo z rąk pogańskich Prusów. Już wkrótce jego relikwie miały stać się podwaliną państwa polskiego.

Duszpasterz Tradycji wymienił również kolejnych świętych, których szczególnie czcimy w dniach przypadający po Niedzieli Dobrego Pasterza. Wśród nich jest św. Józef Opiekun Kościoła Świętego. Jego ochrony wierni wzywają od XIX wieku, straszliwego stulecia uzurpacyj, kiedy to Kościół otrzymał potworne ciosy ze strony uzurpatorów tworzących tzw. Królestwo Włoch i wielu innych antykatolickich reżimów.

Módlmy się do Matki Bożej Dobrej Rady i św. Józefa o obronę Kościoła przed prześladowaniami. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.