Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XVIII Niedzielę po Zielonych Świątkach AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XVIII Niedzielę po Zielonych Świątkach

x. Rafał Trytek

23 września 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, jak bardzo dla Żydów niezrozumiała była myśl, że nasz Pan Jezus Chrystus może odpuszczać grzechy. Moc odpuszczania grzechów, którą można otrzymać wyłącznie z nadania Bożego, Syn Boży przekazał również kapłanom założonego przez siebie Kościoła Świętego, aby Sakramenty były sprawowane do końca świata. Dzięki temu wybraństwu duchowni mogą sprowadzać naszego Pana na Ołtarz podczas Mszy Świętej, powtarzając Ofiarę bezkrwawą, jak i odpuszczać grzechy wyznane podczas spowiedzi świętej.

Aby spowiedź była ważna, penitent musi szczerze żałować za grzechy i przedstawić okoliczności przewinienia, które wpływają na ocenę wagi popełnionego zła. Wiążą się z tym także mocne postanowienie poprawy oraz zadośćuczynienie za grzech. Dzięki temu kapłan może ocenić skruchę spowiadającego się i nałożyć właściwą pokutę. Po spowiedzi należy zaś pracować nad sobą, eliminując okazje do grzechu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.