Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania w okresie świąt Wielkiej Nocy AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazania w okresie świąt Wielkiej Nocy

x. Rafał Trytek

W okresie świąt Wielkiej Nocy, od 24 do 28 marca 2016 roku, wierni wysłuchali kazań, które wygłaszał x. Rafał Trytek podczas Mszy Świętych sprawowanych w Krakowie i Wrocławiu.

Nasz Pan Jezus Chrystus, który zmartwychwstając, zadał cios planom szatańskim, wyzwala z niewoli grzechu – tą niewolą jest dobrowolne poddanie się tyranii piekła: najgorszym błędom, nałogom i namiętnościom. Również On gwarantuje, że Kościół Święty – z czysto ludzkiego punktu widzenia od kilku dekad pozostający w ruinie, w stanie zaniku – wbrew wszelkim przeciwnościom, wbrew tryumfowi swoich wrogów, nigdy nie przestanie istnieć. Odnowienie życia kościelnego i odrodzenie się społeczeństw chrześcijańskich jest zatem możliwe, gdy tylko spodoba się to Bogu.

Obecnie zadaniem katolików w Polsce jest odnowienie przyrzeczenia chrztu, które w 966 roku złożył xiążę Mieszko I, zobowiązując się, aby cały jego kraj poddany był wierze katolickiej. Musimy także naśladować króla Jana Kazimierza, oddającego we Lwowie przed obrazem Matki Bożej Łaskawej swoje kraje we władanie Najświętszej Maryi Panny – Królowej Korony Polskiej. Powinniśmy zatem w kwietniu 2016 roku ofiarować naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, następnie zaś intronizować w katolickich oratoriach Najświętsze Serce Jezusa.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Poświęcenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Poniedziałek Wielkanocny AD 2016, Msza Święta w Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

Msza Święta w Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.