Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Wigilię Bożego Narodzenia AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Wigilię Bożego Narodzenia

x. Rafał Trytek

24 grudnia 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza Święta z Wigilii Narodzenia Pańskiego rozbrzmiewa radością i tęsknotą za naszym Panem Jezusem Chrystusem. Widzimy świętego Józefa, małżonka Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Syna Bożego, który otrzymuje zadanie, aby nadać imię nadchodzącemu Zbawicielowi.

Teologowie zastanawiają się nad przywilejami, jakie wynikały ze świętości św. Józefa, z pewnością jednak stopniem heroiczności cnót – pokorą, czystością i posłuszeństwem – przewyższał innych świętych, gdyż to właśnie Jego Bóg Ojciec uczynił swoim zastępcą: opiekunem Syna. Dlatego św. Józef powinien być wzorem dla wszystkich wiernych. Módlmy się i kontemplujmy Jego cnoty, aby mieć właściwe rozeznanie w sprawach duchowych i religijnych. Kiedy diabeł wzbudza w nas fałszywą dumę, pożądanie bogactw i zaszczytów, przybrany ojciec Chrystusa jest antidotum na współczesne błędy tego świata. Jeżeli pójdziemy za św. Józefem, będziemy posłuszni Bogu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.