Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na IV Niedzielę po Wielkanocy AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazania na IV Niedzielę po Wielkanocy

x. Rafał Trytek

24 kwietnia 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni podczas Mszy Świętych sprawowanych w Krakowie i Wrocławiu. Zwrócił w nich uwagę na postaci świętych męczenników, których Kościół wspomina 23 i 24 kwietnia: św. Wojciecha – na którego męczeństwie i relikwiach wzniesiony został Kościół w Polsce – i św. Fidelisa z Sigmaringen zamordowanego przez heretyków.

Pierwszy z tych świętych swoim wstawiennictwem w Niebie jednoczył narody chrześcijańskie, a przed ofiarą z życia, będąc wygnanym biskupem praskim, prowadził działalność misyjną, nawracając i organizując od podstaw grupy wiernych. Ślady tego apostolatu zachowały się w Krakowie, natomiast cześć otaczająca doczesne szczątki misjonarza przyczyniła się do powołania metropolii gnieźnieńskiej.

Św. Fidelis – kapłan z zakonu kapucynów umęczony przez fałszywych chrześcijan – stał się dla wiernych wzorem miłości Kościoła, miłości skłaniającej do poświęcenia wszystkiego, nawet własnego życia, dla dobra, nawrócenia i zbawienia dusz.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.