Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Siedemdziesiątnicy AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Siedemdziesiątnicy

x. Rafał Trytek

24 stycznia 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że przedpoście jest okresem, w którym wierni – przygotowując się do Wielkiego Postu – powinni na wezwanie ze strony Pana podjąć pracę na rzecz własnego zbawienia i przede wszystkim ćwiczyć się we wdzięczności.

Zbawienie duszy to jedyne dobro, o które warto zabiegać. Źródłem każdego grzechu jest pycha, która wynika z miłości własnej i przeświadczenia, że swoim życiem zasłużyliśmy na nagrodę. W rzeczywistości wszystko, co otrzymaliśmy od naszego Pana Jezusa Chrystusa, jest niezasłużonym przywilejem i darem. Bez względu na skalę własnych wysiłków nie jesteśmy bowiem w stanie odkupić żadnego z naszych grzechów, nie możemy nic zdziałać bez Łaski. Dlatego musimy najpierw uznać naszą słabość, aby modlitwą i pracą wyrażać wdzięczność za to, że Bóg wezwał nas do siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.