Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Boże Narodzenie i święto św. Szczepana AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazania na Boże Narodzenie i święto św. Szczepana

x. Rafał Trytek

25 i 26 grudnia 2015 roku x. Rafał Trytek wygłaszał kazania podczas Mszy Świętych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Pasterze jako pierwsi przybyli do Nowonarodzonego Pana – dla wszystkich wiernych ten fakt i związany z nim symboliczny przekaz ważne są również dzisiaj. Syn Boży przyszedł na świat w ubogiej stajence, świadomie ukrył swoją królewską godność, aby nie szli za Nim pochlebcy i ludzie spodziewający się od Mesjasza jedynie korzyści materialnych. Przybył do ubogich, których reprezentowali wezwani przez anioła pasterze, również jako Dobry Pasterz. Tak jak pasterze strzegą powierzonych im stad przed dzikimi zwierzętami, tak nasz Pan Jezus Chrystus chroni wiernych przed atakami szatana, który w swojej nienawiści i buncie przeciwko Bogu nigdy nie jest nasycony. Podobnie jak pasterze przy stadach wierni katolicy muszą czuwać – nad stanem własnej duszy – pamiętając, że szatan robi wszystko, aby ściągnąć na nich wyrok potępienia. Także dziś coraz zacieklej walczy z Kościołem.

Przy żłóbku Dzieciątka Jezus adorujemy nie tylko Jego, lecz również Najświętszą Maryję Pannę. Módlmy się do Niej, aby dzięki Jej pomocy i wstawiennictwu zasłużyć na miano naśladowcy Chrystusa.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.