Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Boże Narodzenie AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Boże Narodzenie

x. Rafał Trytek

25 grudnia 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że Bóg wybrał taką formę pojawienia się Syna Bożego w Betlejem, która wskazuje na doskonałe zrozumienie natury ludzkiej, a jest przy tym zapowiedzią nadejścia królestwa duchowego. To królestwo jest niepozorne, aby podążający za światowym blichtrem nie próbowali oddawać naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi fałszywej czci.

Jedynie w Kościele katolickim Jezus Chrystus przyjmowany jest jako Zbawiciel. Tabernakulum, z którego Syn Boży wylewa swoje łaski, staje się nową stajenką betlejemską, w której nasz Pan ogołaca się z zewnętrznej chwały. Przychodzi do wiernych, chociaż czeka na Niego miejsce nieporównanie mniej godne niż Niebo. Przybywa do nich, aby mogli przygotować się do wiecznego obcowania z Bogiem w Niebie – do poznawania i adorowania Boga z aniołami i świętymi.

Przyodziejmy się w szatę godową, niezbędną, aby wejść do Nieba. Przygotujmy się na spotkanie z Bogiem przez ćwiczenia w cnotach i wyrzeczenie się pragnień, które powodują niepokój.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.