Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XXVI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2012 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XXVI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

25 listopada 2012 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mówił w nim o rzeczywistym znaczeniu i właściwej interpretacji Ewangelii. Jest ona Dobrą Nowiną, ale nie w potocznym, ziemskim i doczesnym sensie tych słów, albowiem jej treść przypomina także o karach, które spotkają zatwardziałych grzeszników i „świat” odwracający się od Boga.

Sam nasz Pan Jezus Chrystus ostrzegał przed nieuchronnymi karami — ich zapowiedzią stało się spustoszenie Świątyni jerozolimskiej. Bóg ukarał naród, który skazał na śmierć swojego Pana. Dziś jesteśmy świadkami powszechnej już apostazji, narody niegdyś chrześcijańskie wstydzą się Chrystusa, usuwają resztki chrześcijańskich zasad ze swojego ustroju i prawodawstwa. Spustoszenie dotknęło także katolickie świątynie – zafałszowano Wiarę Katolicką, zrównano ją z innymi wierzeniami, a nawet zabobonami. Niemal na całym świecie zniszczono katolickie kapłaństwo i prawdziwą Ofiarę Mszy Świętą.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.