Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na II Niedzielę Wielkiego Postu AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazania na II Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek ICR

Przemienienie naszego Pana Jezusa Chrystusa na górze Tabor było zapowiedzią przyszłej chwały – tego, jak będzie wyglądała szczęśliwość niebiańska. Będziemy widzieć Boga twarzą w twarz, cieszyć się Jego wspaniałością i świętością. Do tego mamy zmierzać – nauczał x. Rafał Trytek ICR, który 25 lutego 2024 roku sprawował Msze Święte w Krakowie i Wrocławiu.

Do Przemienienia doszło niedługo przed Męką Pańską. Syn Boży chciał pokazać apostołom swoją chwałę, by nie utracili wiary i mogli wytrwać przy Nim, gdy będzie wiele cierpiał. Aby oglądać Boga twarzą w twarz, niezbędne jest święte życie. Potrzebujemy łaski skutecznej, która prowadzi do nieba. Jeżeli jesteśmy nią powodowani, osiągniemy zbawienie. Prośmy o nią, bo nasze czyny same z siebie nie są nic warte, gdy nie towarzyszy im nadzwyczajna łaska Boża.

Prośmy, sięgając po pokorną modlitwę. Kto się modli, będzie zbawiony, kto się nie modli, będzie potępiony. Człowiek, któremu brakuje pokory, nie jest świadomy własnych ułomności i słabości, z nich zaś należy oczyszczać się przez całe życie. Dlatego nie upadajmy na duchu – podkreślał kapłan Tradycji – gdy coś nie jest nam dane, nie pytajmy, dlaczego spotkały nas niepowodzenia, nie załamujmy się upadkami czy brakiem zdrowia. Staramy się przyjmować je z radością, gdyż wiele przeszkód i niepowodzeń może być potrzebnych, abyśmy dotarli do nieba.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.