Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na II dzień świąt Bożego Narodzenia AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazania na II dzień świąt Bożego Narodzenia

x. Rafał Trytek ICR

Święty Szczepan jako pierwszy złożył ofiarę krwi na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wielka miłość pozwoliła mu naśladować Syna Bożego – nauczał x. Rafał Trytek ICR, który 26 grudnia 2023 roku sprawował Msze Święte w Krakowie i Wrocławiu. Szczepan widział Chrystusa po prawicy Boga Ojca jako tryumfującego władcę niebios i Króla całego rodzaju ludzkiego. Z pewności, że jego wiara nie jest próżna, płynęła moc świętego, aby modlić się za prześladowców. Jeden sprawiedliwy, który jak Pan Jezus prosi o nawrócenie bliźnich, może wzbudzić miłosierdzie Boże.

Męczeństwo to nagroda, w której zasługi świętych łączą się z zasługami Chrystusa. Każde męczeństwo wyprosiła Najświętsza Maryja Panna, królowa męczenników, będąca dla wybranych źródłem męstwa. Ten akt poświęcenia jest czymś, co podoba się naszemu Panu, gdyż po to właśnie Chrystus narodził się wśród nas i cierpiał już w kołysce – aby ponieść śmierć za grzeszników.

Duszpasterz Tradycji zaznaczył przy tym, że pójście za naszym Panem Jezusem Chrystusem jest proste, lecz wielu ludziom brakuje woli, aby Mu służyć. Dziś jesteśmy świadkami likwidacji resztek katolicyzmu w strukturach Kościoła okupowanych przez modernistów – po kilku dekadach rewolucji zaaprobowane zostały nawet grzechy przeciwne naturze. Ten stan rzeczy musi się spotkać z adekwatną karą. Katolicy jednak nie powinni wywyższać się ponad tych, którzy oślepli, biegnąc ku przepaści – powinniśmy się za nich modlić. Prośmy, aby Syn Boży był dla grzeszników prawdziwym światłem.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.