Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na XXIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Św. AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazania na XXIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Św.

x. Rafał Trytek ICR

Modernizm jest uniwersalną herezją, zastosowaniem idealistycznej filozofii niemieckiej do zasad teologii katolickiej – nauczał x. Rafał Trytek ICR, który 26 listopada 2023 roku sprawował Msze Święte w Krakowie i Wrocławiu. – Jest ściekiem wszystkich herezyj, gdyż głosi, że nie ma obiektywnego poznania, zatem również Objawienie nie jest czymś obiektywnym. Ostatecznie więc z tego punktu widzenia nie ma żadnego dogmatu, żadnej prawdy Wiary i prawdy moralnej, których nie można podważyć. Jesteśmy świadkami zapowiedzianego w Ewangelii spustoszenia: absolutnej perwersji, wypaczenia wszystkiego, co katolicy uważają za święte. Dlatego modernizm jest czymś o wiele gorszym niż inne herezje.

Współczesna „teologia” ma iść za człowiekiem i dostosowywać się do życzeń świata. W tym właśnie kontekście należy przypomnieć biblijne ostrzeżenia przed fałszywymi „Chrystusami” i „cudami”, albowiem zniszczenie tej widzialnej hierarchii Kościoła, która przez stulecia chroniła wiernych przed fałszem, stało się warunkiem zwycięstwa modernizmu. Prawowita władza, zarówno w Kościele, jak i poza nim, została zastąpiona przez tyranię, kult demokracji i tzw. praw człowieka – przedstawiane jako absolutne dobro.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.