Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na V Niedzielę po Wielkanocy AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazania na V Niedzielę po Wielkanocy

x. Rafał Trytek

26 maja 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania skierowane do wiernych zgromadzonych na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Przypomniał w nich, że Bóg Ojciec szczególnie miłuje tych, którzy kochają naszego Pana Jezusa Chrystusa, gdyż nie może kochać grzeszników trwale odwracających się od Syna Bożego. Przyjmując nauczanie Kościoła Świętego, jedynie katolicy kochają Chrystusa tak, jak Bóg Ojciec tego oczekuje – przez naszego Pana należy zwracać się do Boga Ojca z prośbami, w tym pośrednictwie zawiera się tajemnica skutecznej modlitwy. Naśladując świętych, którzy upodobnili się do Chrystusa, jesteśmy zobowiązani, aby prywatne intencje jednoczyć z intencjami Kościoła. Módlmy się zatem o pomyślność i wywyższenie Kościoła, wytępienie herezyj, zachowanie pokoju między chrześcijanami i łaskę dobrej śmierci dla członków Kościoła pielgrzymującego, aby szczęśliwie przeszli Sąd Boży.

Herezje fałszują prawdę o naszym Panu Jezusie Chrystusie. Dlatego Instytut Rzymskokatolicki – założony przez JE x. biskupa Donalda Sanborna – ma specyficzne powołanie, które wyróżnia go spośród innych dzieł religijnych: wytępienie herezji modernizmu, która zniszczyła społeczne panowanie Chrystusa Króla, a doprowadziła do tryumfu indyferentyzmu i ekumenizmu, do odrzucenia prawdy, że tylko Kościół katolicki jest Arką Zbawienia. Te cele każdy wierny powinien wziąć sobie na sztandar i podjąć walkę w obronie naszej Matki – Kościoła Świętego. Bóg Ojciec tym chętniej nas wysłucha, im bardziej będziemy wzrastać w świętości.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.