Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Białą Niedzielę AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Białą Niedzielę

x. Rafał Trytek

28 kwietnia 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując czytanie z Ewangelii o ustanowieniu spowiedzi świętej, przypomniał, że nasz Pan Jezus Chrystus posłał apostołów, aby byli Jego „rękami” w dziele zbawienia – przedłużając w ten sposób swoją misję, dał im władzę odpuszczania grzechów.

Tak wielka władza wiąże się z równie wielką odpowiedzialnością: niezbędne jest poznanie przewin i towarzyszących im okoliczności, aby kapłan mógł pomóc penitentowi i przedstawić mu środki zaradcze przeciwko powrotowi do grzechu. Podstawowym warunkiem dobrej pokuty jest zawsze zadośćuczynienie Bogu i bliźnim oraz wcielanie w życie postanowienia poprawy. Gdyby nie spowiedź, która jest wyrazem Miłosierdzia Bożego i najpewniejszym środkiem odpuszczenia win, nie wystarczyłoby całego życia grzesznika, aby mógł wynagrodzić krzywdy wyrządzone Bogu i bliźnim.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.