Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Chrystusa Króla AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Chrystusa Króla

x. Rafał Trytek

28 października 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ojciec Święty Pius XI ustanowił Święto Chrystusa Króla w 1925 roku – dla przypomnienia o powszechnie odrzucanej przez „świat” godności naszego Pana, który jest Królem zarówno jako Bóg, jak i jako Człowiek. Ma do nas całkowite prawo własności, dodatkowo potwierdzone Odkupieniem. Chrystus chce być Królem serc swoich wiernych, a przyjmując Go, będziemy mogli skutecznie przyczynić się do budowy Królestwa Bożego w rodzinach, w państwie i społeczeństwie, a w końcu na całej Ziemi. Nasz Pan chce bowiem być również władcą całych społeczeństw żyjących zgodnie z przesłaniem Ewangelii, podobnie jak było w epoce państw katolickich.

Dzisiaj sytuacja jest szczególnie trudna, gdyż katolicy mają przeciwko sobie hierarchię modernistyczną, która wprawdzie w swoim kalendarzu liturgicznym zachowała nazwę święta, lecz jej przedstawiciele nie chcą, aby Chrystus prawdziwie panował, a religia katolicka była wyznaniem panującym, oczekując w zamian państwa neutralnego światopoglądowo. Najnowszym przykładem odrzucenia Boga są wydarzenia w tzw. Republice Irlandii, gdzie większość społeczeństwa potwierdziła swoją apostazję, akceptując zniesienie artykułu konstytucji przewidującego wymierzanie kary za bluźnierstwo. Najgorsze są te grzechy, które bezpośrednio obrażają Boga, dlatego wolność religijna i ekumenizm są gorsze nawet od dzieciobójstwa i sodomii – o tym musimy pamiętać w obliczu powszechnego bezbożnictwa, odrzucając wszelkie półśrodki i kompromisy i żądając respektowania praw Królestwa Bożego.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.