Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Uroczystość św. św. Piotra i Pawła i VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazania na Uroczystość św. św. Piotra i Pawła i VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

29 i 30 czerwca 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania w trakcie Mszy Świętych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święci apostołowie Piotr i Paweł to filary, na których nasz Pan Jezus Chrystus zbudował swój Kościół, jedyny, w którym można dostąpić Zbawienia. Kościół katolicki nigdy nie zginie, nawet jeżeli zostanie zredukowany do niewielkiej garstki – zawsze będą katolicy wierni niezmiennego nauczaniu Kościoła, które przekazywali kolejni papieże aż do papieża Piusa XII.

Od wiernych katolików Bóg wymaga modlitwy, jako osobistego zaangażowania w dzieło zbawienia. Musimy modlić się za wstawiennictwem św. św. Piotra i Pawła o wiarę, którą oni mieli. Dzieje Apostolskie świadczą, że Opatrzność kieruje naszym życiem tak, abyśmy wypełniali to, czego nasz Pan oczekuje. Prośmy więc, abyśmy nie utracili odwagi i siły – niezbędnych, żeby dochować wierności Bogu w strasznych czasach współczesnego zamętu.

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.