Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na dzień św. Michała Archanioła AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na dzień św. Michała Archanioła

x. Rafał Trytek

29 września 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni zgromadzeni w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W dzień świętego Michała Archanioła szczególna uwagę Kościół poświęca nie tylko patronowi tego święta, lecz wszystkim aniołom. Duchowa natura aniołów przewyższa ułomną naturę ludzką, jednak podobnie jak w przypadku ludzi jest ona niezasłużonym darem Boga.

Święty Michał Archanioł w obliczu buntu Lucyfera stanął w obronie prawa Bożego, strącając w czeluście piekielne wszystkie duchy, które nie chciały uznać zapowiedzianego panowania Jezusa Chrystusa. Od tego czasu św. Michał walczy przeciwko złu na czele wojsk niebieskich. Jest on również opiekunem Kościoła.

Bóg sam mógłby pokonać zło, jednak oczekuje od ludzi osobistego zaangażowania, jak również odwoływania się do pomocy aniołów. Każdy z nas ma anioła stróża, dlatego nigdy nie jesteśmy sami – zawsze możemy liczyć na ich wsparcie.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.