Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę św. Michała Archanioła AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę św. Michała Archanioła

x. Rafał Trytek

29 września 2019 roku podczas kazania wygłoszonego w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski x. Rafał Trytek przypomniał, że każdy, kto ma rozum, zostanie przez naszego Stwórcę postawiony przed próbą. Tej próby nie przeszli – stworzeni jako pierwsi – niektórzy spośród aniołów, w tym najpotężniejszy z ich grona: Szatan. Przeciwko buntownikom wystąpił archanioł, który zachwycił się Panem Bogiem i z okrzyku Któż jak Bóg! czerpał moc, aby złe duchy strącić w wieczną otchłań.

Któż jak Bóg! – te słowa św. Michała to pierwsza i wciąż aktualna modlitwa – powinniśmy przypominać ją sobie, gdy zło nas przytłacza. Walka z diabłem będzie trwać aż do śmierci ostatniego człowieka, a zadaniem aniołów, którym Bóg powierzył ludzkie losy, jest doprowadzenie jak największej rzeszy wiernych do Nieba. Dlatego katolicy powinni żywić nabożeństwo do aniołów, naszych obrońców przed mocami piekielnymi.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.