Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na święto św. Piusa X i XII Niedzielę po Zielonych Świątkach AD 2011 — x. Rafał Trytek

Kazania na święto św. Piusa X i XII Niedzielę po Zielonych Świątkach

x. Rafał Trytek

W święto św. Piusa X (3 września) i XII Niedzielę po Zielonych Świątkach (4 września) x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni zgromadzeni w Oratoriach we Wrocławiu i Krakowie. W kazaniach tych m.in. przypomniane zostały osoby wielkich świętych – wyznawców: króla Stefana I i papieża Piusa X. Charakterystyczna dla nich była bezgraniczna wierność religii Chrystusowej, która jest jedyną prawdziwą, a poza nią nie ma zbawienia. Naśladując świętych i wyznając prawdziwą wiarę, musimy mieć w sobie miłość wobec Boga i bliźniego – wyrażaną w gotowości do poświęceń i wyrzeczeń.

Musimy również zachować naszą wiarę nieskażoną i odrzucić teorię, że po przyjściu naszego Pana Jezusa Chrystusa prawa Starego Testamentu i judaizm mogą być dla kogoś drogą zbawienia. Ten pogląd — charakterystyczny dla modernizmu — musi zostać jednoznacznie odrzucony i potępiony. Jest to tym bardziej istotne teraz, gdy stoimy w obliczu zagrożenia — pseudokonserwatyści (panowie Tomasz Terlikowski i Łukasz Adamski) próbują infekować środowisko zachowawcze w Polsce doktryną religijną judeochrześcijaństwa. Wbrew temu — w żadnej sekcie i w żadnej fałszywej religii nie ma zbawienia.

Zapraszamy do zapoznania z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Z powodów technicznych nagranie kazania z 3 września 2011 r. musimy udostępnić bez kilku zdań końcowych. Przepraszamy.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.