Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na I Niedzielę Adwentu AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazania na I Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek

3 grudnia 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Przypomniał w nich, że jedynym ratunkiem dla dusz jest nasz Pan Jezus Chrystus. On jest Odkupicielem, Jego Krew zbawia, a Jego Krzyż jest znakiem zbawienia. Poza Świętą Wiarą Katolicką żadna religia nie daje zbawienia, a wyznawcy fałszywych kultów zagrożeni są wiecznym potępieniem. Kościół katolicki jest Ciałem Jezusa Chrystusa, dlatego ma udział w Jego dziełach zbawczych.

Drugim znakiem, który pozwala rozpoznać, kto należy do Kościoła, jest miłość do Najświętszej Maryi Panny – jak brzmiały Jej własne słowa: Niepokalanego Poczęcia – w której nie było żadnego grzechu, najczystszej Dziewicy, stworzonej, aby przyjęła i urodziła Syna Bożego. W Polsce Niepokalane Poczęcie czczono już od XIV wieku, dziś możemy składać hołd Matce Bożej, odmawiając Koronkę do Dziesięciu Cnót Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.