Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XXI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XXI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

Nie musimy wszystkich lubić, ale musimy wszystkich miłować w Chrystusie – stwierdził x. Rafał Trytek podczas kazania wygłoszonego 3 listopada 2019 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Biada nam, jeżeli nie potrafimy przebaczyć krzywd, które nam wyrządzono, jeżeli nie chcemy odpuścić naszym dłużnikom – mimo że Bóg odpuścił nam winy wielokrotnie większe. Biada nam, jeśli nie upodobnimy się do Boga w miłosierdziu, gdyż On oczekuje od wiernych, że będą doskonali i święci, a w gotowości do przebaczania wyraża się podobieństwo do Boga.

Musimy zdawać sprawę z tego, że diabeł przypomina nam o złych rzeczach i nakłania do zemsty, aby utrudnić zbliżenie się do Boga. Mimo to złe emocje i myśli nie muszą być grzeszne, dopóki się im nie poddamy. Aby się od nich uwolnić, kryjmy się za tarczą Wiary, za modlitwą w intencji prześladowców, wzbudzajmy w sobie chęć i wolę przebaczenia. Pamiętajmy, że krzywdy nam wyrządzone są niczym przy Męce naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.