Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę po Wielkanocy AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę po Wielkanocy

x. Rafał Trytek ICR

To, co „świat” nazywa życiem, jest w gruncie rzeczy śmiercią – nauczał x. Rafał Trytek ICR, wygłaszając 30 kwietnia 2023 roku kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Szatan bowiem zwodzi nas, że życie doczesne może trwać praktycznie bez końca, gdyż wystarczy pozbyć się stresów, aby wydłużyć je i poprawić jego jakość. Kościół natomiast uczy czegoś innego: smutek i łzy są potrzebne, aby nie zatracić się w „świecie”, a to, co wśród doczesnych trudności wydaje się złe, może być zbawienne dla duszy.

Każdy dzień w życiu człowieka jest szansą na nawrócenie. Poprzez modlitwę, pokutę, post i jałmużnę wierny może również przyczyniać się do nawrócenia współbraci – musi jednak czynić to roztropnie, a ta roztropność niezbędna do zbawienia jest jedyną mądrością, o którą warto zabiegać. O wszelką inną wiedzę starajmy się o tyle, o ile służyć będzie najważniejszemu celowi.

Śmierć potępionych jest straszna – przepełniona rozpaczą, bluźnierstwami i zapowiedziami wieczystej męki. Święci, którzy rozważali słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa, wśród nich św. Klemens Maria Hofbauer i św. Katarzyna ze Sieny, angażowali się w ciężkie zmagania z szatanem o dusze umierających. Podążając za ich przykładem, każdy katolik winien mieć świadomość, że bez założenia korony cierniowej nie osiągnie zbawienia.

Rozbudzajmy w duszach radość ze Zmartwychwstania i tęsknotę za Jezusem Chrystusem. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.