Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Bożego Ciała AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Bożego Ciała

x. Rafał Trytek ICR

W święto Bożego Ciała czcimy obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa w sakramencie ołtarza. Dzięki swojej Męce Syn Boży jest wśród wiernych i jednoczy się z tymi, którzy spożywają Jego Ciało. Świadomość, jak bardzo Chrystus chce być blisko członków Kościoła, pragnie być pokarmem, wymaga od nas wielkiej pokory – nauczał x. Rafał Trytek, zwracając się do wiernych, którzy 30 maja 2024 roku zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny.

Spożywamy całego Boga i człowieka, który w najsłodszy z możliwych sposobów przebywa w nas i jest źródłem pociechy, bez której nie można dotrzeć do nieba. Jeżeli jednak nie mamy możliwości, aby przyjąć Ciało Chrystusowe, korzystajmy z komunii duchowej, naśladując świętych, którzy właśnie poprzez taką komunię się doskonalili. Ćwiczmy się w wierze i czystości, starajmy się o mocne postanowienie poprawy, prośmy Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę, aby wsparła nas w kulcie eucharystycznym – ostatecznie pozwólmy Panu Jezusowi, aby nas przenikał i przemieniał, prowadząc ku świętości.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.