Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Święto Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazania na Święto Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny

x. Rafał Trytek

W Święto Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszach Świętych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podkreślił w nich wagę Niedzieli Wielkanocnej jako dnia świętego, dnia, w którym nasz Pan Jezus Chrystus dokonał największego cudu – przywrócił Siebie do życia i udowodnił, że jest Bogiem, który ma władzę nad życiem i śmiercią.

Zmartwychwstanie jest fundamentem naszej wiary. Dopóki żyjemy, możemy odwoływać się do Mocy naszego Pana, aby wypraszać łaski niezbędne do zbawienia. Tylko w Chrystusie, tylko w Jego Mistycznym Ciele – Kościele katolickim – zbawienie jest możliwe. Tylko nasz Pan jest Królem wieczności.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.