Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Najświętszego Imienia Jezus AD 2020 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Najświętszego Imienia Jezus

x. Rafał Trytek

5 stycznia 2020 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że w Imieniu Jezus, które nasz Pan otrzymał podczas Obrzezania, zawarte jest również Imię Jahwe. Dlatego imię Syna Bożego oznacza Bóg zbawia – te słowa najpełniej definiują Jego misję, tych słów najbardziej boją się demony. Bóg Ojciec jest najdoskonalej zjednoczony z Jezusem Chrystusem, którego imię objawił za pośrednictwem archanioła Gabriela jeszcze przed Jego Narodzeniem.

Szczególne nabożeństwo do Imienia Jezus rozprzestrzeniło się w średniowieczu. Wtedy powstała zatwierdzona przez Kościół litania, co do której możemy mieć pewność, że każde z jej wezwań podoba się Bogu. Pod tym Imieniem wojska chrześcijańskie zmagały się z wrogami Chrystusa. Dziś naszą bronią jest także najkrótszy i najprostszy egzorcyzm – pozdrowienie: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – dzięki któremu możemy wyznać wiarę, że tylko Jahwe zbawia, zyskać odpust oraz z miłością pozdrowić innego katolika.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.