Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Trzech Króli AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Trzech Króli

x. Rafał Trytek ICR

Nasz Pan Jezus Chrystus narodził się w zaciszu stajenki betlejemskiej, święto Objawienia Pańskiego przypomina zaś o Jego królewskiej proklamacji – nauczał x. Rafał Trytek ICR, zwracając się 6 stycznia 2024 roku do wiernych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Królowie – mędrcy nie zgorszyli się ubóstwem i pozornym brakiem potęgi Syna Bożego, lecz uznali w Nim Króla, Proroka i Zbawiciela. Padli na twarz przed Bogiem, dla kolejnych pokoleń wiernych stając się wzorem, jak postępować, adorując Boga.

Przybysze ze Wschodu przyodziali najpiękniejsze szaty i zadbali o najcenniejsze dary, by wyrazić szacunek dla nowego władcy. W drodze do Niego kierowali się roztropnością i nie dali się oszukać Herodowi – o tym również dziś musimy pamiętać, że nie wszyscy, którzy twierdzą, że chcą czcić Chrystusa w Jego Kościele, są szczerzy. Katolicy muszą być mądrzy jak Trzej Królowie, aby nie oddalić się od kultu prawdziwego Boga. Nie mogą być naiwni, akceptując pseudotradycjonalizm, który akcentuje piękno liturgii, lecz porzuca walkę o prawdę.

Prawda jest tam, gdzie trwają prześladowania katolików. Strzeżmy się tych, którzy szkalują Kościół katolicki i wspierają uzurpatorów. Prośmy Najświętszą Maryję Pannę i św. Józefa o łaski, których potrzebujemy, o obronę przed Herodem i jego sługami, o uwolnienie Kościoła z pęt i przezwyciężenie herezyj.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Pokłon Trzech Króli (Obraz Złotego Wieku w Zamku Królewskim na Wawelu) — fot. Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.