Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

7 lipca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej sprawowanej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto Przenajdroższej Krwi Chrystusa przypomina katolikom, jak wysoka jest cena naszego zbawienia – każdy człowiek mógłby zostać ocalony przed śmiercią wieczną dzięki nieskończonej Ofierze Syna Bożego, lecz mimo to większość ludzi odrzuca tę możliwość, gdyż nie pozwala się oczyścić i usprawiedliwić z grzechu.

Karą za grzech jest śmierć. W społeczeństwach katolickich kara śmierci wymierzana była nie tylko za morderstwo (co również dziś uważa się za sprawiedliwą odpłatę za zbrodnię), lecz także za grzechy bezpośrednio znieważające Boga – bluźnierstwo, głoszenie herezji i fałszowanie religii katolickiej. Szerzenie herezji prowadzi zwiedzionych ku wiecznej męce, gdybyśmy zatem wciąż żyli w czasach, kiedy panowanie Syna Bożego było powszechnie uznawane, moderniści byliby najsurowiej karani za fałszowanie prawd Wiary. Dziś jednak każdy wierny musi przede wszystkim zadbać o własną duszę, pozwalając Chrystusowi, aby obmył ją swoją Krwią.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.