Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek ICR

Strzeżmy się fałszywych proroków, wilków w owczych skórach – przypomniał wiernym x. Rafał Trytek ICR podczas Mszy Świętej sprawowanej 7 lipca 2024 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Oczywiście ostrożności towarzyszyć muszą rozwaga i cierpliwość, gdyż dobre drzewo może dopiero po jakimś czasie wydać dobre owoce. Podobnie jest w przypadku zła, które nie wszędzie, jak dowodzi historia rewolucji modernistycznej, z równą mocą i w tym samym czasie się objawia. Prędzej czy później trucizna, nawet rozcieńczona, zacznie jednak działać.

Rozpoznając zło, trzeba rozważać, czy dana doktryna jest zgodna z nauczaniem Kościoła. Drugim probierzem pozwalającym na ocenę nowych zjawisk jest świętość – w dziejach Kościoła herezje i nieobyczajność występowały od jego zarania, lecz przeciwko nim zawsze występowali święci, ludzie gotowi także do oddania życia za czystość Wiary, a przed rozpoczęciem pracy na niwie zbawienia podejmujący dzieło własnego nawrócenia.

Przywołując przykłady świętych związanych z Krakowem, duszpasterz Tradycji przypomniał, że grzechem śmiertelnym jest niszczenie czyjejś dobrej reputacji oraz rozpowszechnianie informacyj o cudzych występkach. Miejscem rozmowy o grzechach jest konfesjonał.

Jako katolicy jesteśmy zobowiązani do walki z herezjami, zwłaszcza z ekumenizmem, który sprzeciwia się Majestatowi Bożemu i dogmatom Wiary. Istnieje tylko jeden Kościół Chrystusowy – przylgnijmy do prawdziwego nauczania papieży, odrzućmy fałszywych proroków, módlmy się do Najświętszej Maryi Panny o zniszczenie wszelkich herezyj.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.