Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na uroczystość Świętej Rodziny AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazania na uroczystość Świętej Rodziny

x. Rafał Trytek ICR

Obchodząc święto Świętej Rodziny, czcimy wszystkie Osoby, które ją współtworzyły: naszego Pana Jezusa Chrystusa, Najświętszą Maryję Pannę i św. Józefa – nauczał x. Rafał Trytek ICR, 7 stycznia 2024 roku sprawujący Msze Święte w Krakowie i Wrocławiu. Bóg Ojciec stworzył w niej optymalne warunki, gdyż Syn Boży narodził się z Matki, która nie znała żadnego grzechu, a Jego opiekun był wzorem zarówno czystości, jak i tego, jak być mężczyzną.

Świętą Rodzinę czczono od początków chrześcijaństwa, lecz w ciągu ostatnich kilku wieków nabożeństwo do niej wzrastało w całym Kościele. Do jego upowszechnienia przyczynili się m.in. papieże – Leon XIII i Benedykt XV. Pontyfikat tego drugiego przypadł na czas szczególnego kryzysu, kiedy od 1917 r. ideał rodziny chrześcijańskiej był atakowany przez międzynarodowy komunizm, aprobujący grzechy wołające o pomstę do nieba. W trakcie I wojny światowej i wkrótce po niej siły socjalistyczne chciały obalić monarchię, religię oraz rodzinę (będącą źródłem powołań). Jakikolwiek porządek naturalny w Europie miał zostać unicestwiony przez spiskowców sprzysiężonych przeciwko Kościołowi.

Nasze ideały narodowe – zaznaczył duszpasterz Tradycji – powinny nawiązywać do porządku, jaki panował w domu w Nazarecie: miłości do rodziny, ducha modlitwy, czystości i gospodarności, a także pracowitości pozwalającej na zarabianie własnych pieniędzy. Uczmy się od Syna Bożego, jak wzrastać w cnotach i mądrości. Rozważajmy relacje w Świętej Rodzinie i adorujmy Dzieciątko Jezus, aby wypraszać łaski dla nas i całej znękanej Ojczyzny.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.