Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Zesłania Ducha Świętego AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Zesłania Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

8 czerwca 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto Zesłania Ducha Świętego jest najważniejszym – obok Wielkanocy – świętem chrześcijańskim: dopełniło się Objawienie i dzieło zbawcze naszego Pana Jezusa Chrystusa. Duch Święty został zesłany po Wniebowstąpieniu, abyśmy mogli wiernie zachowywać wszystko to, czego nasz Pan nauczał.

Duch Święty został dany Kościołowi Świętemu, który ma zachowywać bez jakichkolwiek zmian cały Nowy Testament. Jego obecność jest gwarancją, że zostaniemy zbawieni, jeśli będzie trwać w Kościele, zbudowanym na świętym Piotrze i pozostałych Apostołach, spełniając wolę Jezusa Chrystusa. Żadna inna wspólnota religijna nie może dać nam zbawienia. Wspólnota, która nawet formalnie uważa się za katolicką, lecz równocześnie głosi błędy w doktrynie, obyczajach i dyscyplinie, a także zmienia sakramenty, tylko z nazwy pozostaje Kościołem katolickim.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.