Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na uroczystość Bożego Ciała AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na uroczystość Bożego Ciała

x. Rafał Trytek ICR

Najświętszy Sakrament został ustanowiony przez naszego Pana Jezusa Chrystusa w ścisłym związku z Jego Męką. Zbawiciel pozostawił wiernym Najświętszą Ofiarę Mszy jako odnowienie Ofiary krzyżowej, podczas którego chleb i wino zamieniają się w Ciało i Krew Pańską – przypomniał x. Rafał Trytek ICR, 8 czerwca 2023 roku zwracając się do zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tabernakulum, centralnym punkcie naszej wiary, znajduje się cały Syn Boży. Jest to sakrament Miłości, który niesie łaskę i pociechę, że Bóg jest z nami.

Święto Bożego Ciała ma już ponad siedemset lat, a ustanowiono je, aby podkreślić tryumf Zbawiciela i zwalczać herezje, które krzewili ludzie zgorszeni Wszechmocą i Miłością Bożą, a w konsekwencji odrzucający prawdę, że Syn Boży pozostał z katolikami.

Aby czcić Najświętszy Sakrament i składać hołdy naszemu Królowi, naśladujmy świętych, szczególnie zaś tych, którzy wytrwale przypominali bliźnim o Bożej obecności w Eucharystii i polemizowali z heretykami: św. św. Norberta z Xanten, Antoniego Padewskiego, Tomasza z Akwinu, Paschalisa Baylóna oraz Stanisława Kazimierczyka zwanego błogosławionym. Prośmy Najświętszą Maryję Pannę, aby nam i naszym kapłanom uprosiła łaskę czci dla Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.