Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Świętej Rodziny AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Świętej Rodziny

x. Rafał Trytek ICR

8 stycznia 2023 roku x. Rafał Trytek ICR wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że dla całego Kościoła święto Świętej Rodziny zostało ustanowione w 1921 r. przez papieża Benedykta XV. Ojciec święty, widząc, że chrześcijańska moralność ucierpiała w latach wojen i rewolucyj, wskazał Świętą Rodzinę jako wzór do naśladowania przez rodziny katolickie. Wskazania te, mające również potwierdzenie w zapisach prawa kanonicznego z 1917 r., nie uległy przedawnieniu także w trzeciej dekadzie XXI wieku. Rodzina to trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny: małżonkowie udzielają sobie sakramentu, aby spłodzić i wychować po chrześcijańsku potomstwo. Członkowie rodziny powinni wspierać się wzajemnie modlitwą, a właściwie wychowywane dzieci mają naśladować uległość, z jaką nasz Pan Jezus Chrystus podporządkował się władzy Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa.

Jako katolicy musimy oddzielić się od wszystkich, którzy próbują zarazić wiernych niewiarą, herezją i bluźnierstwem. Jesteśmy zobowiązani do walki z herezją modernizmu, do tego, by nienawidzić błędu. Jednym z powszechnie widocznych przejawów współczesnego modernizmu jest zaś plaga tzw. rozwodów kościelnych wśród nominalnych katolików.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.