Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

x. Rafał Trytek ICR

Po swoim odejściu nasz Pan Jezus Chrystus nie pozostawił uczniów samych – przypomniał x. Rafał Trytek ICR, wygłaszając 9 kwietnia 2023 roku kazanie w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zbawiciel najpierw udzielił wielkiej nagrody św. Marii Magdalenie i jej towarzyszkom, czyniąc z nich apostołki wieści o Zmartwychwstaniu. Następnie objawił się apostołom, wśród nich św. Piotrowi, którego ustanowił głową swojego Mistycznego Ciała – Kościoła. Św. Piotr i jego prawowici następcy to Namiestnicy Chrystusa, dlatego otrzymali władzę i moc, by rozkazywać, rządzić Kościołem, ogłaszać prawdy Wiary, potępiać błędy i herezje oraz wykluczać z Kościoła. Apostołowie zostali wezwani przez Boga, żeby do kresu dziejów nauczanie Kościoła pozostało nieskażone.

Żaden z prawdziwych Namiestników Syna Bożego nie może podać do wierzenia treści, które byłyby szkodliwe dla Wiary, nie może również narzucać takiej dyscypliny, która okazałaby się szkodliwa dla zbawienia. Po to została ustanowiona hierarchia, żeby strzec wiernych przed trucizną herezji i błędu – trucizną, która skutkuje wieczną śmiercią. Musimy zatem praktykować posłuszeństwo, odrzucając m.in. gallikanizm, starokatolicyzm i modernizm – wszelkie opinie, że można zbawić się, negując nauczanie papieży. Prośmy Najświętszą Maryję Pannę, aby naszą Wiarę zachowała nieskalaną. Żeby zachować zaś dusze w stanie Łaski uświęcającej, żałujmy z całych sił za każdy grzech śmiertelny i korzystajmy z możliwości spowiedzi. Chrystus bowiem Zmartwychwstał, abyśmy zostali zbawieni.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja auido

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.