Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Św.

x. Rafał Trytek ICR

Spotkanie wielkich świętych – Bonawentury, Tomasza z Akwinu i Ludwika IX – można traktować jak zapowiedź niebiańskiej, wiecznej uczty wiernych z naszym Panem Jezusem Chrystusem. To jest nasz cel: być gościem najlepszego gospodarza, Boga Ojca – nauczał x. Rafał Trytek ICR, wygłaszając 9 lipca 2023 roku kazanie w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na drodze zbawienia naśladujmy ascezę i mądrość świętych, którzy zaspokajając codzienne potrzeby, równocześnie potrafili wyrzec się dóbr tego świata – każdy człowiek, stosownie do swojego stanu, może czynić podobnie. Syn Boży, przepełniony litością dla rodzaju ludzkiego, zadba zaś, żeby niczego mu nie brakowało.

Nasz Pan Jezus Chrystus jest prawodawcą i nauczycielem, Królem, który nami rządzi, gdyż ma prawo do życia każdego człowieka. W Jego imieniu wypowiada się Urząd Nauczycielski Kościoła, chroniony przez Ducha Świętego przed popełnieniem błędów. Podążając więc za Kościołem, idziemy za Chrystusem i mamy pewność, że nie będziemy zawiedzeni. Równocześnie jako katolicy jesteśmy zobowiązani, aby stronić od uzurpatorów i demaskować wszystkich, którzy fałszują Wiarę i podszywają się pod Kościół.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.