Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Święto poświęcenia Bazyliki Najświętszego Zbawiciela na Lateranie AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Święto poświęcenia Bazyliki Najświętszego Zbawiciela na Lateranie

x. Rafał Trytek

9 listopada 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zwrócił w nim uwagę, że bazylika świętego Jana na Lateranie to główny kościół świata katolickiego, a liturgię Mszy Świętej tam sprawowanej należy uznać za wzorzec dla wszystkich Mszy Świętych w rycie łacińskim – sprawowanych w jedności ze wszystkimi prawowitymi papieżami. Liturgia Mszy musi być dokładnie taka, jakiej oczekuje nasz Pan Jezus Chrystus; prawdziwą świątynią jest tylko ta, w której On przebywa. W niej powinniśmy adorować Chrystusa, oddając Mu bez żadnych wyjątków całych siebie, całe życie. Prośmy, abyśmy byli godni wstępować do Jego przybytku, świadomi, że zbawienie jest możliwe jedynie w Kościele katolickim.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.