Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na XXI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazania na XXI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

9 października 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania skierowane do wiernych zgromadzonych na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Przypomniał, że święto Matki Bożej Różańcowej (pierwotnie znane jako święto Matki Bożej Zwycięskiej) ustanowione zostało, aby upamiętnić cud, jakim było zwycięstwo chrześcijan w bitwie morskiej pod Lepanto 7 października 1571 r. Tryumf Różańca i ocalenie Europy przed najazdem mahometan stały się możliwe, gdyż na wezwanie papieża św. Piusa V wierni w gorliwej modlitwie współdziałali z Łaską – Bóg oczekuje od swojego ludu, aby złączył własny wytrwały wysiłek z Ofiarą Chrystusową. W 1716 r., po kolejnych zwycięstwach nad tureckimi najeźdźcami, papież Klemens XI rozszerzył święto na cały Kościół.

Modlitwa różańcowa stworzona została ze słów objawionych Kościołowi przez Boga i związana jest z piętnastoma tajemnicami, którym odpowiadają wydarzenia z życia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego jest tak skuteczna jako m.in. narzędzie wypraszania cudów i uwalniania krajów chrześcijańskich od wrogów Świętej Wiary Katolickiej. Różaniec należy odmawiać codziennie.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.