Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na III i IV niedzielę po Wielkiej Nocy AD 2011 – x. Rafał Trytek

Kazania na III i IV niedzielę po Wielkiej Nocy

x. Rafał Trytek

W III i IV niedzielę po Wielkiej Nocy x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszach Świętych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W kazaniu wygłoszonym 15 maja 2011 r. zwrócił uwagę na tęsknotę za Bogiem, jaką odczuwa każdy człowiek, który chce żyć prawdziwie po chrześcijańsku. Ciągle oczekujemy na spotkanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Na szczęście Pan jest obecny wśród nas w Najświętszym Sakramencie i Kościele katolickim.

Następnie x. Trytek nawiązał do świąt przypadających na 13 maja i ściśle z sobą związanych – Matki Boskiej Fatimskiej i św. Roberta Bellarmina. W ich kontekście przypomniał o działaniach modernistów, którzy niszczą Kościół i zniekształcają Jego naukę. Musimy jednak wytrwać w wierności Kościołowi, stanąć po właściwej stronie i bez żadnych kompromisów wyznawać Świętą Wiarę Katolicką.

Kazanie z 22 maja 2011 r. poświęcone zostało przygotowaniu Apostołów na przyjście Ducha Świętego. Duch Święty prowadził apostołów i prowadzi nadal ich następców. Jego asystencja czyni Kościół Chrystusowym, dlatego też tzw. Kościół posoborowy, jako pozbawiony asystencji Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, nie może być uznany za katolicki. Jest tak dlatego, gdyż wspólnota posoborowa miesza prawdę i fałsz oraz sprawuje wątpliwe sakramenty.

Zapraszamy do zapoznania z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.