Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Poniedziałek Wielkanocny AD 2011 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Poniedziałek Wielkanocny

x. Rafał Trytek

Podczas Mszy Świętej sprawowanej w Poniedziałek Wielkanocny we wrocławskim Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty x. Rafał Trytek wygłosił kazanie poświęcone Zmartwychwstaniu i jego konsekwencjom dla świata. Podkreślił, że już Stary Testament zapowiadał Mękę Pańską i na jego podstawie można było rozpoznać naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zmartwychwstając, nasz Pan udowodnił, że jest Bogiem, Drugą Osobą Trójcy Przenajświętszej – dlatego też prawda o Zmartwychwstaniu jest od dwudziestu wieków nieustannie atakowana, negowana lub skrycie podważana przez żydów, heretyków, a także współczesnych modernistów.

W dalszej części kazania x. Rafał Trytek zwrócił uwagę na wypowiedzi Benedykta XVI na temat Zmartwychwstania i prawdziwości Ewangelii, które sprzeczne są z katolickim Magisterium. Podkreślił też, że Zmartwychwstanie jest decydujące dla wiary, zgodnie z tym, co pisał św. Paweł Apostoł, iż jeżeli nasz Pan Jezus Chrystus nie zmartwychwstał, nasza wiara jest próżna. Nie możemy zatem pozwalać, by ktokolwiek zmieniał i zniekształcał nauczanie Kościoła Świętego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

Strona x. Rafała Trytka: www.sedevacante.pl — nowa odsłona.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.